Lifting Moisture Mask

3870 LEK

Maskë e kristaltë e cila menjëhere i jep energji, hidratim dhe tonifikim lëkurës se lodhur. Pas vetëm 10 minutash lëkura freskohet, tërhiqet, forcohet dhe bëhet më rrezatuese. Për efekt ekstra freskues, ruaje në frigorifer.

Sasia
75 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lekura mbetet e mbushur, e liftuar & tonifikuar
 • Lëkura ndihet e rifreskuar
 • Le ndjesi të menjëhershme lifting
 • Ideal për lëkurë të maturuar, të thatë dhe pa gjallëri
 • Fantastik për te liftuar lëkurën përpara nje evenimenti ose mbremje
 • Per te hidratuar thellesisht lekuren
 • Dhene ndjesi lifting & tonifikimi te menjehershem
 • Per lekure qe ka nevoje per hidratim & vitalitet
 • Perpara nje mbremje ose evenimenti
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Vitamin C & E, Përbërës Forcues
Aplikohet 1- 2 herë në javë ose aq herë sa ta ndjeni të nevojshme në mëngjes dhe në darkë. Vendos një shtresë të bollshme mbi fytyrën e pastruar. Shmang zonen rreth syve. Lejo të qëndrojë maska për 10-15 minuta, e më pas pastroje me ujë të vakët.

PËRBËRËS AKTIV

Ekstrakt Aloe Vera

 • Hidraton
 • Mbron
 • Sheron
 • Promovon rinimin qelizor

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Lifting Moisture Mask”