Regenerating Night Cream

4400 LEK

Krem i pasur dhe i mëndafshtë është i formuluar për të vepruar gjatë natës, kohë kur lëkura rigjeneron veten e saj. Përmban CM-Glucan dhe peptide Bio-Nymph, për të përmirësuar sintezën e kolagjenit dhe rinim e lëkurës duke ndihmuar në nxitjen e riparimit të ADN. Në mëngjes lëkura ndihet e mbushur, e forcuar dhe e rigjeneruar me hidratim.

Sasia
50 ml
Shto ne listën e dëshirave
Shto ne listën e dëshirave
all-skin
Anti-dark spot
cream
night

REZULTATET

 • Lë ndjesi komforti në lëkurë
 • Lëkura ndihet e hidratuar, e mbushur & rrezatuese
 • Përmirëson gjëndien e përgjithshme të lëkurës
 • Ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes
 • Mbrojtur DNA e lekures
 • Luftuar shenjat e para te plakjes, hidratuar & rigjeneruar lekuren
 • Te ushqyer dhe mbrojtur lekuren nga ndotja urbane
 • Pa Paraben
 • Aromatizues pa-alergen
 • Kompleks ACR G2
 • Testuar dermatologjikisht
 • Nuk testohen tek kafshët
CM-Glucan, Peptide BioNymph, Panthenol, Vitamin C, Ekstrakt Caji i Bardh
Çdo mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës dhe qafës, masazho lehtë mbi lëkurë me veprime rrethore deri sa produkti të përthithet nga lëkura. Mënjano zonën rreth syve. Për të maksimizuar rezultatet, apliko më pas Revitalizing Eye Contour Cream.

PËRBËRËS AKTIV

Caj i Bardhe

 • Nivel i larte anti-oksiduesish
 • Efekt mbrojtes ne lekure
 • Gjurmues efikas i radikaleve te lira

peptide BioNymph

 • Mbrojtie ADN
 • Zbeh rrudhat
 • Permireson elasticitetin
 • Neutralizon aktivizimin e radikaleve te lira
 • Nxit prodhimin e kolagjenit

Pro Vitamin B5

 • Anti-inflamator
 • Hidratues

Vitamin C

 • Antioksidues
 • Zbardhon lëkurën
 • Përforcues kolagjeni

Vitamin E

 • Anti-Oksidues
 • Hidratues
 • Tonifikon qelizat

CM Glucan

Derivuar nga majaja e bukëpjekësit, është një stimulues potent i sistemit imunitar.Eshtë studiuar thellësisht për vetitë shëruese në plagë, inflamacione dhe onkologji, për aftësinëpër të stimuluar riparimin dhe rikuperimin e lëkurës pas dëmtimit ose stresit ekstrem.I provurar që:– Përmirëson rigjenerimin e qelizave– Mbron ndaj stresit oksidues të nxitur nga rrezatimi UVA & UVB– Dukshëm përmirëson fortësinë e lëkurës & rrezatimin– Zbeh vijat & rrudhat– Zbeh shenjat e photo-aging & shenjat e para të plakjes

VLERËSIMET

Nuk ka ende asnjë përshtypje.

Be the first to review “Regenerating Night Cream”